Elastische armband
Werkinstructie elastische kralen armband
Elastische kralenarmband

Rijg de kralen aan een lang stuk elastisch nylondraad.
Let er bij het uitzoeken van de kralen op dat het rijggat van de kralen groot genoeg is voor het elastische draad. Neem een lang stuk draad, want dan heb je genoeg draad om op het einde makkelijk een knoop te maken.

Elastische kralenarmband Wanneer je tevreden bent met de geregen kralen, kun je een knoop maken. Zorg ervoor dat je dit doet bij de kraal met het grootste gat. Dan kun je de knoop in de kraal verbergen.

Maak de knoop door beide draden in een lus te knopen (zie afbeelding). Trek het draad voorzichtig aan. Trek de knoop nog niet te strak aan, want dan kun je de armband eventueel nog wat strakker of losser verstellen.
Elastische kralenarmband Wanneer je tevreden bent over de strakheid van de armband kun je de knoop steviger aantrekken.
Maak voor de zekerheid nog een knoopje extra, zodat de knopen niet snel zullen losschieten.
 Elastische kralenarmband

Om de knoop extra stevig te maken kun je een druppel sieradenlijm op de knopen doen.
Trek de knopen daarna in het gat van een kraal, zodat je de knoop niet meer ziet.
De lijm laat je nog een dag drogen, zodat de knoop in de kraal blijft zitten.

Elastische kralenarmband

Vaak is het leuk om meerdere elastische armbanden te maken, zodat je deze kunt combineren en tegelijk of los kunt dragen.

Veel kralenplezier!